Dariusz Pierzak

Imię i nazwisko
Dariusz Pierzak
Pracuję
Kraków
Dane kontaktowe
505 421 351
dariusz.pierzak@promentor.pl

Jestem finansistą – z wykształcenia, doświadczenia, zamiłowania i przekonania. Posiadam ponad 17-letnie zróżnicowane doświadczenie zawodowe w biznesie. Kompleksowo zarządzałem finansami firm o zróżnicowanym profilu działalności i zróżnicowanej skali działania i wielkości. Przeprowadzałem skomplikowane procesy restrukturyzacji, łączenia firm, tworzyłem i wdrażałem strategie rozwoju firm.

W swojej pracy miałem szczęście pracować z mądrymi, ale też wymagającymi szefami i podwładnymi, którzy byli dla mnie źródłem inspiracji, katalizatorami rozwoju. Bardzo ważne dla mnie zawsze było i jest nadal budowanie i rozwój relacji między ludźmi.

Od 5 lat prowadzę własną firmę szkoleniowo-doradczą. Wychodzę z założenia, iż jako właściciel własnej firmy a uprzednio dyrektor finansowy, członek zarządu w dużych przedsiębiorstwach mam praktyczną wiedzę i doświadczenie biznesowe, którymi umiem się dzielić, którymi uwielbiam się dzielić i którymi w moim przekonaniu warto się dzielić

W roli trenera – mentora od 2013 r. wspieram osoby zainteresowane rozwojem swoich kompetencji przedsiębiorczych (strategie rozwoju, analiza konkurencji, zarządzanie finansami firm, finanse osobiste, controlling, pozyskiwanie kapitału na rozwój firm, droga pracownik – przedsiębiorca, itp.). Moje wsparcie obejmuje też umiejętności budowania równowagi i spójności między życiem zawodowym, w którym chcemy się rozwijać, osiągać satysfakcję a sferą życia osobistego, która jest równie ważna dla pełnego rozwoju człowieka.  W pracy mentora zwracam uwagę na łączenie twardych kompetencji biznesowych z wrażliwością na relacje biznesowe.

Prywatnie dużo jeżdżę na rowerze i chodzę po górach – to nie tylko czas relaksu, ale też pracy nad sobą i czas pomysłów. Gram na perkusji i gitarze basowej.

DOŚWIADCZENIE I SUKCESY:

 • Zrealizowane z sukcesem cztery duże projekty rozwojowe w Małopolsce, w ramach których prowadziłem szkolenia i mentoring dla blisko 200 przyszłych przedsiębiorców otwierających firmy (ponad 25 mln PLN budżetu, ponad 1000 h indywidualnej pracy z uczestnikami)
 • Zrealizowane z sukcesem projekty biznesowe – połączenia firm, restrukturyzacje, strategie rozwoju nowych biznesów,
 • Uczestniczę w gremiach przedsiębiorczych takich jak Izba Gospodarcza Ziemi Myślenickiej (wiceprezes), Przewodniczący Powiatowej rady Rynku Pracy w Myślenicach, członek Rady Lokalnej Przedsiębiorczości w Myślenicach – aktywnie pracuję na rzecz przedsiębiorców, lokalnego rynku pracy
 • Pozyskałem dla swoich klientów od 2010 r. ponad 130 mln PLN środków unijnych na realizację projektów rozwojowych i infrastrukturalnych
 • Jako jedna z pierwszych firm w Małopolsce otrzymałem w 2014 r. znak jakości przyznawany przez Województwo Małopolskie potwierdzający stosowanie wysokich standardów działania i świadczenia usług szkoleniowych
 • Jestem autorem kilkudziesięciu biznesplanów obejmujących rozwój dotychczasowych biznesów firm, ale też tworzenie nowych biznesów – zrealizowałem w  związku z tym kilkaset godzin doradztwa.

 

OBSZARY, W KTÓRYCH PROWADZĘ MENTORING:

 • Otwarcie i rozwój własnego biznesu
 • Controlling finansowy i rachunkowość zarządcza w firmie
 • Finansowanie działalności – pozyskiwanie, optymalizacja
 • Komunikacja finansowa z interesariuszami firmy
 • Coaching finansowy
 • Optymalizacja kosztowa i finansowa w firmie
 • Rozwój kompetencji przedsiębiorczych

Skontaktuj się z mentorem

“]

6 + 8 =